Диџеј Мац – Моите три омилени македонски песни

0

На забавите на диџеј Мац одите кога сакате да слушате добра хип хоп и аренби музика. Во истиот стил е и изборот на неговите три омилени македонски песни. А тој ги вклучува:

Врчак – „Манастирски сон“

Тони Зен – „Спушти се доле“

Слаткаристика – „Да полетам“

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот