9 најубави изданија на доделувањето на 75-тите по ред Златни Глобуси

0

Покрај фантастичните креации на црвениот тепих, можеме да се изненадиме и со феноменалниот избор на шминка и детали на популарните глумици.

Црвениот тепих на Golden Globes 2018 беше обоен во црна боја во знак на поддршка на жртвите на сексуално насилство. Со оглед на тоа дека никогаш немало помалку боја на црвениот тепих, дамите на црветниот тепих изгледаа величенствено.

75то доделување на наградите беше полно со пораки кои тие ги испратија во знак на солидарност на жртвите од сексуално насилство. Идејата за црната боја произлезе по иницијатива на Time’s Up која ја поддржаа еминентните актерки.

Црната боја како класична подлога одлично се комбинира со сечиј тен на кожа и боја на коса, вие, изберете ги вашите фаворити и бидете инспирирани од изгледот на овие холивудски дами.

Jessice Biel со розе кармин

Kerry Washington со патец на страна

Едноставна фризура со ефектен детал – Amande Peete

Совршената пикси фризура на Zoë Kravitz

Руменило и усни во боја на Emilie Clarke

Мачкастите очи на Angeline Jolie

Затегната и високо подигната коса на Millie Bobby Brown

Совршената шминка на Penélope Cruz

Ѕвездените детали на Katherine Langford