Денот почна со појадок во хотел „Влахо“

0

Појадокот е најважниот оброк во денот. Ако не појадувате како што треба, енергијата потреба за утрото и денот ќе биде сведена на минимум.

А од посебна важност е да бидете свежи и подготвени за денот што претстои, посебно кога се наоѓате во друга земја.

Хотел „Влахо“ е место кое мисли на сè. Овде појадокот е секогаш разновиден и обилен. Токму тоа што ви треба за убав ден.

15139750_10211766103015896_217725885_n

 

Можете да почнете со овошје и житарки, да продолжите се млечни намази, да си направите чинија англиски појадок со јајца и колбаси, свежи подготвени.

15086886_10211766114816191_1948967662_n

Имате можност да пробате и од македонскиот традиционален ајвар во комбинација со тазе печени лепчиња и сирење.

15058616_10211766141576860_954913723_n

Да изберете десерт по ваш вкус, а верувајте изборот е голем. На крај, доаѓа кафето, чајот  или освежувањето кое ви е потребно.

15151411_10211766102935894_1782361573_n

А сега, подготвени време е да ја почнеме прошетката низ главниот град.

15151067_10211766103055897_895670532_n

До утрешниот појадок, имајте убав ден!

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.