Дejвид Бекaм уверено чекори во светот на модата

0

Познатиот фубалер Дејвид Бекам, заедно со модниот бренд H&M ја претстави есенската колекција Modern Essentials selected by David Beckham, којашто целосно го одразува стилот на самиот спортист: мажествен, градски и ефектен.

За време на работата над создавањето на колекцијата, Дејвид главен акцент стави на основната облека која го сочинува главниот дел од гардеробата на секој маж.

Сите работи се надополнуваат една со друга, но, и одделно изгледаат одлично: не е важно дали станува збор за синтетички дуксер, оверсајз џемпер или панталони.

Боите на колекцијата за искличиво машки — сива, темно сина и бургунди боја. На својот моден блог фубалерот напиша: «Супер си поминав креирајќи форма на облека за есенската колекција Modern Essentials для H&M и воодушевен сум од обновената машка класика» — призна Бекам.

Колекцијата наскоро ќе се најде во продавниците на брендот и ќе може да се купува и он-лајн.

14356091_10154523918791667_1798345145_n

14348634_10154523918656667_921311590_n

Остави коментар