Дали знаете како се топат таблетите во вашиот организам?

0

Болки, навика или ншто трето, што и да е причината, во кризна ситуација сите посегнуваме кон некакви теблети и разни видови на медикаменти.

Но дали некогаш сте помислиле како таблетата која ќе ја испиеме се топи во вашиот организам, односно што се случува?
На следната снимка можете тоа да го видите, иако оваа снимка не е направена во вистински човечки организам, со помош на визуелните ефекти доловен е истиот момент како кај човечкиот организам.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.