Clinique Difference Maker – најновиот течен ексфолијатор

0

Секоја жена има потреба од совршен изглед. За да го постигне тоа, не e доволна само декоративната козметика, туку потребно е кожата да се доведе до совршен ред и да плени со изгледот. А за тоа е потребна помош од професионалци.

На сите ни е познато дека има личности кои доживуваат иритација кожата заради алкохол. Затоа ние одиме чекор понатаму и ви го претставуваме Clarifying Lotion 1.0 – течен ексфолијатор без алкохол и без можност за иритација.

Нежно ја отстранува нечистотијата и мрснотијата од лицето. Ја подобрува текстурата на кожата и ја прави сјајна и блескава. Ексфолијацијата дирекно влијае на хидратацијата и ги дава посакуваните ефекти.

Зошто не алкохол?

Бидејќи Clinique верува во нежниот пристап кон кожата. Користете го два пати во денот Clarifying лосионот и веднаш ќе ја почувствувате разликата. Со причина го носи името “Difference Maker” со оглед на тоа дека ја носи промената која вие потребна.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.