Шеф Миле Неделковски готви за вас во MYDAN Cocktail & Lounge Bar

0

Миле Неделковски или попознат како шеф Миле е еден од најдобрите готвачи во Македонија. Неговите кулинарски способности се надалеку познати, а нема нешто што не може и не знае да го подготви.

Специјалитетите кои ги подготвува, не оставаат никого рамнодушен, тоа е храна од која ќе посакате чинија плус.

Шеф Миле, покрај тоа што има готвено за сите познати и важни личности во Македонија, но и надвор од границите на нашата земја.

Своето долгогодишно искуство, кое е потврдено со многу признанија, награди и сертфикати од земјата и странство, го калеми изминатите години низ многу ресторани во Скопје, за во моментов да се стационира во ресторанот Mydan во центарот на градот.

Тука, ќе можете да пробате посебни специјалитети, но и рецепти кои се дел од редовното мени на ресторанот.

Шеф Миле Неделковски ве очекува во ресторан MYDAN Cocktail & Lounge Bar Skopje!

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.