Чанти инспирирани од лего коцки

0

Младата дизајнерка од Италија, Мариа Соле дизајнира уникатни и невообичаени чанти инспирирани од лего коцките. Таа започнала да си игра со лего коцките уште како тинејџерка во нејзината семејна куќа во Фиренца, така што ги украсувала старите чанти со лего коцки. Па, така и се родила идејата за нејзиниот бренд Les Petits Jours.

13265908_1135720246448044_2413364220058281345_n

Нејзините чанти ги сакаат жените од целиот свет, особено актерките, моделите, трендсетерките. Се имаат појавено на насловните страни на многу влијателни модни магазини и ниту една модна недела во светските метрополи не може да помине без девојка која гордо ја покажува нејзината Les Petits Jours чанта.

12998591_1115710061782396_8186710316064444897_n

Во овие штосни чанти се вљубени и големите ѕвезди како Амал Клуни, Оливија Палермо, Џесика Алба и други.

13124527_1124729017547167_3145842877482854553_n o-AMAL-CLOONEY-900

Еве ги најуникатните чанти на целиот свет…

chanti-lego-kocki (16) chanti-lego-kocki (15) chanti-lego-kocki (14) chanti-lego-kocki (13) chanti-lego-kocki (12) chanti-lego-kocki (11) chanti-lego-kocki (8) chanti-lego-kocki (7) chanti-lego-kocki (10) chanti-lego-kocki (9) chanti-lego-kocki (3) chanti-lego-kocki (4) chanti-lego-kocki (5) chanti-lego-kocki (2) chanti-lego-kocki (1) chanti-lego-kocki

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот