Bvlgari Omnia Pink Sapphire, парфем на животот

0

Време е за летни флорални мириси кои ќе ја одбележат оваа сезона.

Дали сте подготвени за нов предизвик, за нов мирис од Bvlgari?

Откријте го новиот Bvlgari Omnia Pink Sapphire, забавен, уникатен со цветни мириси кои опиваат.

Мирис на франгипани, розево помело и ванила мошус. Omnia Pink Saphire е енергичен мирис кој не потсетува дека животот треба да се живее со полни гради, да се трча, да се танцува и да се ужива во него – секој ден со доза сладост и спонтаност.

Креаторот на парфемот Omnia Crystalline, Alberto Morillas, го создаде Pink Saphire како комбинација на светли цитрусни растенија и егзотични цвеќиња.

Од 1 мај, Omnia Pink Sapphire ќе може да се најде во сите парфимерии Anabella.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.