Брук Шилдс изгледот најбаран летово

0

Стилистите имаат многу работа во следната сезона бидејќи изгледот на Брук Шилдс се враќа во мода. За ова се посебно заслужни од модната куќа Шанел, кои го нарекоа  “Walking on Sunshine”.

Се почесто и останатите модни дизјнери за фотосесии и останати настани, го бараат нејзиниот изглед од минатото односно полни, дефинирани и јаки веѓи, убави и заоблени јаболчници, високо тапирана или фенирана коса.

13595491_10210446086576310_108885064_n__1467668685_78.157.31.67

Таа беше омиленото дете актер,а воедно и првото кое се соблече пред камера на само 11 години. Таа глумеше во драмата од 1978 година, Pretty Baby.

Изгледот од 80те години веќе одамна е на модната сцена, а стајлиногот на Брук Шилдс од тогаш сега е се поприсутен.

1101810209_400

Насловната на весникот Time од 1981 година ја красеше младата актерка, фотографија која ја направи познатиот Франческо Скавуло.
13621641_10210446086136299_1990305576_o__1467668629_78.157.31.67 13582193_10210446086896318_1020605573_o__1467668589_78.157.31.67

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.