Брејк а Лег со ново видео

0

Студиото Брејк а Лег од Скопје е актуелен шампион во модерни танци во речиси сите старосни категории.

Постојано не изненадуваат и воодушевуваат со своите проекти и настапи, а нивните досегашни најголеми успеси во Европски и Светски рамки бележат:

1. ЕВРОПСКИ Шампион – Соло мини деца / Мила Србиноска – 2017
2. ЕВРОПСКИ Вице-Шампиони – Дуо Електрик Буги јуниори / Ивана & Ана – 2017
3. СВЕТСКИ Вице-Шампиони – Група јуниори / DIFFERENT – 2016
4. ФИНАЛЕ на Светското Првенство за нашата формација деца / UNITED KIDS – 2016

Погледнете го најновото видео објавено на youtube со светските вице-шампиони во хипхоп, со кореографија на Бенџамин Џафери.


Directed by: Benjamin Xhaferi
Filmed by: Trajce Petkovski & Benjamin Xhaferi

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар