„Битола отворен град 2016“ од 22 до 25 јуни

0

Младинскиот културен центар – Битола, по јубилеен 15-ти пат оваа година, од 22 до 26 јуни го организира Меѓународниот младински арт фестивал „Битола отворен град 2016“.

Тема на фестивалот годинава е„Граѓански активизам“ и преку креативни уметнички форми, јавни дискусии, концерти, работилници и улични перформанси, и според организаторите ќе се испрати порака дека „Граѓаните се пред сè“.

Настаните се одржуваат како и секоја година, на алтернативни простори на отворено низ Битола.

Еве ја и целосната програма за фестивалот:

13423756_1723256374596656_4133455901763942945_n

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот