Бидете меѓу последните што ќе го почувствуваат снегот на Попова Шапка

0

Иако од пред неколку дена календарски на зимата и кажавме збогум, за љубителите на снегот и планинските авантури таа е се уште тука.

Викендот е идеален за забава, дружење, сонце, снег и чист воздух, затоа доколку сакате да бидете меѓу последните што ќе ја заокружат ски-сезоната на Попова Шапка, тогаш бидете сигурни дека таму ќе ве дочека магична снежна белина.

10373687_1061856900522245_5222570842293549321_n

Дури и ако не сте љубител на скијањето, ќе си поминете одлично во бачилата меѓу многу луѓе, пиејќи топол чај, кафе, рум и лаф муабет.

944970_1065404230167512_5650411595536624034_n

Прекрасната Шара блеска во зимско руво од сиот свој сјај, па пред да разелени вреди да се доживеат последните снежни остатоци на зимата.

12063834_1064161396958462_3630293978556443619_n

 

12108766_10207723923669780_5972491638469999353_n

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.