„Бидете храбри. Бидете инспирација на другите.“- Modern Muse Le Rouge безвременска класика на модерен начин

0

„Бидете храбри. Бидете инспирација на другите.“

 Estee Lauder Modern Muse Le Rouge parfem

1141730

Новиот мирис од  колекцијата Modern Muse, под името Le Rouge ја претставува безвременската класика претставена на модерен начин.

Содржи 2 акорда; акорд на зрела ружа(ружа, малина и розев бибер), и кадифен кремаст акорд (кој содржи ванила, јасмин и магнолија). Станува збор за цветно ориентален мирис инспириран од црвената боја.

Заштитно лице е Kendall Jenner, една од највлијателните млади жени во светот.

Pure Color Envy Liquid Lip Potion

 12647952_1127098600656195_75279398_n

Постојан кармин за усни со лесна текстура на течен сјај кој нуди луксузна боја,богат пигмент и сатенски крај. Лесна формула со улје од сончоглед, јојоба и авокадо за максимално задоволство, без чувство на лепење. Достапно во 14 нијанси со мирис на мандарина, портокал и цвет од јаболко.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.