Би носеле ли повторно ѕвонарки?

0

Денеска сакаме да ве инспирираме и да ја пробудиме вашата креативност со некои привлечни, модерни и пролетни комбинации.

Оваа пролет има многу модни трендови, а уште еден кој се издвојува и ја нагласува женстваноста е облеката со ѕвонест крој.
Токму така, ѕвонарките се повтотно во мода, а овој пат и ѕвонестите ракави.

zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (4)
Оваа мода ги одбележа 70-тите, сигурно се сеќавате на ѕвонестите панталони кои ги носеле и нашите татковци.
Оваа пролет покрај ѕвонестите панталони, ваков крој добиваат и блузите кои ќе бидат вистински хит во пролетните денови кои следуваат.
Модните блогерки и стилисти сметаат дека овој тренд ќе биде еден од најполуларните и најромантичните оваа година.

zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (5)

Блузите со ѕвонести ракави се одлични за дневни комбинации и за ноќни, а при тоа даваат уникатен изглед и малку драма.
И покрај тоа што овој изглед е навистина впечатлив, изборот на боите може да придонесе овие парчиња облека да бидат модерни и минималистички,  со акцент на кројот.

zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (8)
За вас одбравме неколку комбинации кои може да ви послужат како инпирација доколку се решите да носите ѕвонести панталони или пак блузи оваа сезона.

zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (1)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (3)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (6)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (7)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (10)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (11)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (12)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (13)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (14)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (15)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (16)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (17)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-odeca-sa-zvonastim-rukavima-1 (52)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот