Бетмен против Супермен руши рекорди на Бокс-Офисот

0

За само 5 дена прикажување, Бетмен против Супермен-Зора на Правдата, успеа да заработи неверојатни 500 милиони долари.

Критичарите буквално го уништија овој филм. Му дадоа очајни оцени, и овој филм и официјално стана филм со Бетмен и Супермен кој има убедливо најлоши оцени од сите други. Но лошите критики очигледно не им сметаат на луѓето, бидејќи бројките велат дека овој филм до сега, е за 30% повеќе гледан од еден просечен блок-бастер.

Режисер на филмот е Зек Снајдер, Бен Афлек го толкува Бетмен, а Хенри Кавил Супермен.

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.