Бета Хаус со спот за „Легендата”

0

Попесните „Емили“и „Ана“, групата Бета Хаус објави видео запис за најновата нивна тема „Легендата“.

Песната е комплетно авторско дело на бендот, додека за миксот и мастерингот се погрижи Роберт Билбилов. Спотот е во режија на Горан Костадинов.

Видеозаписот го изработи „Горила филмс“ и е во режија на Горан Костадинов, а директор на фотографија е Кристијан Теодоров.

Момците од „Бета хаус“ – Раде, Бодин, Алексеј и Стефан ветуваат  дружење и настапи во повеќето градови низ земјава ова лето.

Линк до видеото овде!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот