#BalmainArmy повторно на врвот- солзи и музика на едно место

0

Модната куќа „Balmain“ ги објави фотографиите од новата кампања за колекцијата есен/зима 2016-та во главните улоги со Ким Кардашијан и Кание Вест.

Црно – белите фотографии се преполни со емоции и солзи, мода и музика на едно место, а зад објективот се наоѓа познатиот моден фотограф Стивен Клајн.
Во кампањата покрај познатата двојка се појавуваат моделите Алесандра Амброзио, Џоан Смолс, Жозефин Скрајвер, Џордан Дан, Саша Лус и уште неколку други ликови.

Во продолжение погледнете ги невероватните фотографии од #BalmainArmy на Оливие Роустенг.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар