Атлетико триумфираше на дуелот со Барселона

0

Екипата на Атлетико Мадрид успеа да ја елиминира Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите со резултат од 2:0. Заслугата за успехот на Атлетико е на тренерот Диего Симеоне кој рече дека е среќен заради играчите кои го заслужиле овој резултат.

Атлетико Мадрид  во полуфиналето има шанси да се сретне со Реал, Баерн Минхен или пак Манчестер Сити.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.