Астролозите предупредуваат: Утре, 21 декември ”зимска краткоденица” ќе биде најлош ден во годината

0

Зимската краткоденица е астрономски феномен кој го означува денот со најкраток период на дневна светлина и најдолга ноќ во годината.

Недостатокот на дневна светлина може да создаде депресивна атмосфера за многумина, честопати сметани како ден на загриженост за оние кои се борат со нивното ментално здравје.

Според астрологот Нил Спенсер, оваа година зимската краткоденица ќе донесе некои уникатни борби и прв пат од 1664та година Сонцето ќе премине во Јарец, само неколку часа откако Сатурн ќе го стори истото.

Тоа значи дека Сонцето и Сатурн ќе се појават предизвикувајќи феномен што ќе донесе големи предизвици и потенцијално долгорочни последици, предупредува Спенсер.

Да ја разбереме оваа космичка промена подетално…

Сонцето се движи во Јарец
Оваа космичка смена ќе ја донесе со себе сериозноста на знакот Јарец, менувајќи ги вашите приоритети. Ќе може да најдете некоја јасност во ова време, одеднаш да ги видите областите во вашиот живот кои најмногу ви недостасуваат, ризикувајќи ја стабилноста што толку ја сакате. Ова може да се одрази на еден од двата начини – или ќе го искористите ова знаење и ќе го искористите за да растете и да се подобрувате или можете да дозволите ова ненадејно откровение на вашите недостатоци да ве турне надолу. Обидете се да го ставите своето лично его настрана, ќе имате корист во иднина ако можете да ја проголтате вашата гордост и да работите преку вашите слабости.

Сатурн се движи во Јарец
Сатурн е неверојатно сериозна, дисциплинска сила. Секогаш кога ќе направи потег, тоа носи со себе една тежина на одговорност што многумина не се подготвени да ја поднесат. Тоа е авторитативно и структурирано влијание кое дополнително ќе придонесе кон барањата од сонцето, што се движи во Јарец. Тоа дополнително ќе ги истакнува нашите слабости и животните промени што треба да ги направиме за да успееме. За многумина, ова ќе биде огромно искуство.

Сепак, не грижете се бидејќи во наредните денови ќе почнеме да чувствуваме олеснување од Ретроградниот Меркур.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот