Апел за помош – да му помогнеме на младиот Дарко

0

Да му помогнеме на 19 годишниот Дарко кој пред еден месец настрада во тешка собраќајна несреќа. Неговите нозе се моментално неподвижни. Потребна му е помош од сите нас за да може повторно да застане на своите нозе.

За таа цел се потребни средства за понатамошно лекување во Германија. За 2 месеци треба да се направи операција и да се вгради протеза .Секој денар е добредојден .

Споделете со вашите пријатели, да му помогнеме на Дарко.

Сите кои се во можност да помогнат можат да донираат на следната жиро сметка : 210700000647029 Тутунска банка со назив Донација за Лекување .

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.