Ања Ветерова – Моите три македонски песни

0

Од претставник на детската Евровизија на Македонија, Ања Ветерова полека се гради во вистинска, сериозна пејачка. Ја обожава македонската музика, а ова се нејзините три омилени македонски песни.

Елена Ристевска – „Без шминка“

Тоше Проески – „Громови на душа“

Каролина Гочева – „Само уште еден ден“

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.