Алиша Кис се откажува од омилената активност на многу жени

0

Алиша Кис, официјално изјави дека ќе престане да се крие зад маската. Таа не планира повеќе да троши ниту минута на шминкање, активност која на многу жени ширум светот им е задолжителна обврска.

Оваа жена уште еднаш покрај неверојатниот глас, ја покаажа и својата природна убавина на последните појавувања во јавност.

Па така, на фотосесијата за новиот албум, Кис се појавила на сет после вежбање во теретана, во обична дуксерка без грам шминка на неа. Алиша исто така вели дека прекинувањето на употреба на шминка за неа било најмоќното и најпрекрасното искуство кое го доживеала.

Девојки и жени би го следеле ли примерот на Алиша Кис?

alishaa-kis (2)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот