5 минути до совршен мејкап изглед (видео)

0

Во фокус на летото ова видео е совршено за дефинирање на цртите на лицето и сенчање со бронзена шминка и туш…

Активно, енергично и возбудливо- баш како што живеат модерните девојки! Ова видео е супер туторијал кој ќе ви помогне да изгледате природно и заводливо дури и на + 40 степени.
Со оглед на тоа што температурите се високи, повеќето девојки за време на овој период од годината преферираат понежна и полесна шминка.
Ова видео ќе ве научи како да постигнете заводлив и секси изглед за само 5 минути.
И веќе сте подготвени за ноќна забава или коктели со пријателите.
Подготвени ли сте за овој урбан изглед?

Почнуваме…

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар