5 машки модерни фризури за кадрава коса

0

Секој човек со кадрава коса знае дека секодневната борба не лесна за да си направи фризура.

Овој тип ка коса знае да биде многу непослушен и да ви одземе голем дел од времето. Додека некои мислат да ја скратат косата ние ви нудиме неколку стилски фризури за мажи со кадрава коса.

Beachy Curls – соодветена за обичните денови. Оваа фризура е погодна за мажи со слободен стил и најдобро е да се носи неуредна.

BEACHY-CURLS-2

Slicked Back Curls – оваа фризура е носење на кадриците префрлени наназад. Се користи мат или сјаен производ кој што ќе ја надополни природната текстура на вашата коса.

SLICKED-BACK-CURLS-1

The Curly Quiff – оваa е една од најдобрите фризури за сите возрасни групи. Таа е класична и многу прилагодлива со едноставно четкање на косата нагоре и далеку од лицето.

THE-CURLY-QUIFF-1

The Curly Bob – тоа е фризура на долги кардици, но не преминуваат должината под брадата и рамената. Тоа се кадрици со средна должина.

THE-CURLY-BOB-2

Curly Man Bun – оваa е трендовски популарна фризура, кога од природни кадрици мажите прават пунџа. Бидејќи растењето на кадриците е многу бавно, пред да се дојде до оваа фризура, во првите неколку месеци фризурата има малку неуреден пристап.

CURLY-MAN-BUN-1

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот