4 најмодерни нијанси на кармин за ова лето

0

Летниот период е резервиран за светли нијанси и лесна шминка. Но, за вечерните часови и забави дозволени се и поинтензивни нијанси на кармини.

Ви ги претставуваме четирите најмодерни нијанси на кармини ова лето…

Корални кармини
top-5-najmodernijih-nijansi-karmina-ovog-leta (19)
Коралните кармини се апсолутен хит за ова лето!
Коралните нијанси одговараат на било каков тен на кожата доколку се водите според тоа. Како и кај било кои други бои, и коралните кармини имаат различен избор на нијанси- кајсија, розева, праска, месо боја итн. Одберете ја најубавата нијајса според вас и впуштете се во забава.

Месо боја кармини
top-5-najmodernijih-nijansi-karmina-ovog-leta (18)
b74d597ab852853fac048945794effae
Безбојните нијанси на кармин или пак како што ги викаме, месо боја, станаа вистинска класика. Овој факт не изненадува, бидејќи лесно се комбинираат на секаква шминка и начин на облекување. Овие тонови се одлични за лето. Формални, кежуал, бохо стил- што и да оберете безбојните кармини ќе ви прилегаат супер.
На тој начин вашиот изглед ќе биде комплетен.

Светло розеви кармини
top-5-najmodernijih-nijansi-karmina-ovog-leta (12)

Летото е совршено да почнете да користите светло розев кармин, иако можеби до сега не сте се обиделе. Розевата боја има безброј варијации што одлично прилегаат и на сончан тен.
Одлична идеја за вечерна забава.

Виолетов кармин
top-5-najmodernijih-nijansi-karmina-ovog-leta (20)
Виолетовите или темно виолетовите нијанси даваат уникатен и единствен изглед. И оваа боја изобилува со различни нијанси што овозможуваат да ја одберете токму онаа што најдобро ќе ви прилега Вам.

Доколку сте расположени за промени на изгледот, односнот начинот на шминкање дајте им предност на темните кармини што се вистински хит ова лето.
Дамите кои се љубители на понежни нијанси на кармин може да ги најдат истите бои со понежни тонови.

Уживајте во летните денови!
top-5-najmodernijih-nijansi-karmina-ovog-leta (17)
10bda20ab9d6bc6ed94bb077aad37929

.При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.