3 дестинации кои докажуваат зошто Шпанија потсетува на лето

0

Шпанското крајбрежје е едно од најпосетените места за летен одмор, особено бидејќи нуди голем избор и не ве ограничува финансиски. Постојат локации кои се соодветни за семеен одмор, како и оние кои сакаат да се забавуваат до раните утрински часови.

Во прилог погледнете три предлог дестинации во Шпанија:

 1. Палма де Мајорка
  На јужниот брег на најголемиот шпански остров Мајорка, се наоѓа главниот и најголем град на Балеари (автономна заедница на Шпанија) Палма т.н. Палма де Мајорка. Локација која нуди уникатно летно доживување. Она што го прави целиот остров посебен е можноста за забава, но и за одмор, места за прошетки и изобилство на природа.

 2. Ибица
  Позната по забавите до раните утрински часови и светските музички имиња кои настапуваат таму, Ибица е совршена локација доколку сакате да патувате со друштво и да си поминете незаборавно. Ибица нуди и мирни песочни плажи, како и можност за воден спорт и рекреација.

 3. Лорет де Мар
  Сите оние кои имаат ограничен буџет, а голема желба за лето исполнето со одмор и релаксација на плажа, овошни коктели и време со семејството – Лорет де Мар е идеална дестинација. Нуди можност и за младите кои во вечерните часови сакаат нешто повеќе од обична прошетка на крајбрежјето. Со пристојни цени и можност да си поминете прекрасно, ова место дефинитивно вреди да се посети.

  При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.