23-годишна Youtube ѕвезда си купи куќа од 4.5 милиони долари

0

Додека бизнисот со дигитални видеа важи за еден од најкомплицираните, сепак има неколку Јутуб ѕвезди на кои многу лесно им оди. Таков е случајот и со Џордан Марон, 23-годишна Јутуб ѕвезда, кој неодамна го купи својот прв имот вреден 4.575 милиони долари.
Марон се прослави преку неговиот
Yutube канал на кој блогира како “CaptainSparklez” и игра Minecraft.
Неговиот нов дома се наоѓа на Hollywood Hills, на простор од 400 квадратни метри и неверојатен поглед. Во трикатната куќа има три спални соби, 5 бањи и огромни стаклени тераси. Да не ги спомнуваме и огромниот воден шанк, спа за цело друштво и infinity базен.

Погледнете ја оваа неверојатна куќа:

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

 

Остави коментар