Treatment Lotion Hydrating Mask –  нова хидратантна маска La Mer  

0

Долгоочекуваната маска од козметиката La Mer конечно пристигна во Македонија.

Новата лосион маска ја редефинира хидратацијата, дава енергична виталност заради која лосион маската е вистински хит во светот.

Благодарение на хидратантната маска, секој има можност да ја почувствува моќта на брзото заздравување на кожата, хидратација и енергија која ја дава овој луксузен третман.

За создавање на TREATMENT LOTION HYDRATING MASK е користена нано технологија на база на влакна, секоја маска обезбедува целосен третман, кожата останува хидрирана и после третманот и изгледа мазно и сјајно.

Маската може да се користи секаде и секогаш. Досега, третманите од овој тип беа достапни само во спа центри. Тоа е всушност една од идеите на кампањата, да и се даде живот и енергија на кожата во кое било време.

Оваа ексклузива може да се најде во парфимеријата Anabella Мериот.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.