Смути за комплетна детоксикација

0

Денешниот Топ Шоп рецепт е детоксикација во чаша. Многу хранливи состојки, антиоксиданти и состојки кои го подобруваат имунитетот.

Потребни состојки за Топ Шоп смутито се:

мал/а Ѓумбир, излупен и изрендан
1/2 Јаболкo
1/2 Крушка
1/2 Банана
1/2 шолја/и Сок од морков
1/2 шолја/и Сок од цвекло

Банана
Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

Сок од морков
Морковите се богати со разложливи влакна, кои можат да помогнат во намалување на холестеролот во крвта. Исто така, тие се богати со бета-каротен, кој штити од неколку видови на рак. И, како што велат мајките, морковите се одлични и за вашиот вид!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.