Нова песна на ДУПЕР, со наслов „Ние сме 2“

0

Музичкиот состав ДУПЕР објави нова песна и нов видеозапис, известуваат од Авалон продукција.

Песната е комплетно авторско дело на ДУПЕР во состав (Борис Какуринов, Мартина Баракоска и Илчо Нечоски), а се снимаше во студио „Подрумот“ кај Ангел Ќосев.

Видеозаписот, пак, е во режија на Томи Акимовски.

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.