Не се плашете од промени: Зошто луѓето остануваат во лоша врска?

0

Околу нас има се повеќе лоши врски и бракови. Не дозволувајте таковиот однос од опкружувањето да ве спречува во тоа дека нема да ја најдете вистинската личност.

Луѓето од различни причини, сакаат да останат во односи што се доволно добри да се продолжи на тој начин, но кога станува збор за вистинска среќа, никој не треба да се задоволи со доволно добро.

Нема врска која е совршена, но се она што ја сочинува треба да биде остварено ако сакаме да бидеме целосно задоволени.

Неуспешната врска или брак се многу стресни и бараат промена во животот, но со текот на времето работите повторно ќе застанат на свое место и не заборавајте – дека може да се стабилизираат со помош на некој друг. Имајте на ум дека ниту една од овие четири причини не е доволно добра да не се прекинува врската која не ве прави целосно среќни и задоволни.

Relationship difficulties

Се плашите од самотијата

Да се биде сам не е толку страшно отколку да сте во лоша врска. Но, ќе се најде некој друг кој ќе направи да се чувствувате на начинот на кој би требало да бидте исполнети во врска. Ако не гледате задоволство на почеток, не очајувајте. Посветете се на себе и на она што одсекогаш сте сакале да го направите, но не сте имале можност.

Заедно сте поради децата

Децата се неверојатно остроумни и порано или подоцна ќе сфатат дека сте останале заедно за нив, а не еден за друг. Размислете за тоа каков пример за нив ќе обезбедите.

Вашето семејство не верува во разводот

Во животот не се одвива се онака како што замислуваме, без разлика дали тоа е за брак, работа или нешто друго. Поради тоа не е срамота ако бракот не успее. Разводот е болен и разочарувачки, но мора да се направи она што е најдобро за вас.

Го задржувате бракот поради имотот

Пари, недвижен имот и други материјални средства може да ве направат среќни, но само за кратко време. Секое нешто што го поседувате нема да помогне да се чувствувате подобро ако лицето со кого јадете не ве прави среќни. Ако не сте во состојба да се договорите за поделбата на имотот, постојат брокери и адвокати кои ќе ви помогнат.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.