Најкреативните градини во светот

0

Секаде низ светот постојат градини под стакло кои воодушевуваат со својот изглед. Тоа се места имаат уникатна убавина и носат позитивна смиреност и енергија. Самата идеја дека таму расте нешто живо и вкусно, само додава на моментот на воодушевување кај посетителите.

Замислете едно попладне на ова место

DXT2W6 Palmhaus

Пирамиди во зеленило, уникатно!

ad_204898869

Креативност од минатиот век

ad_204898961

Во средина на асфалтот во Милано

jelly fish barge.JPG

Одмор во сопствениот двор

SQ-Harvest-Pathway-jpg jpg.jpg

Кој рече дека нема романтика во градина со растенија?

ad_204899310

Во стилот на Алјаска

ad_204899284-e1462285054704

Да, постојат и градини под вода

ad_204899194-e1462285244903

Најголемата зелена градина е во Шефилд

ad_204899045

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот