Мажите сакаат да ги гледаат жените во оваа облека

0

Знаете ли дека облеката може да има голема улога во играта на заведување? Жената се чувствува посамоуврено, а мажите не можат да го тргнат погледот од неа.

Научниците испитувале дури и каква облека ќе ги натера мажите да се свртат по вас. Па ако носите нешто од ова, а тој се врти кога ќе поминете, не обвинувајте го мажот, туку науката.

Високи потпетици

cipele

Ова не е изненадување – високите потпетици ја засилуваат женската привлечност. Исто така, мажите поверојатно ќе ѝ пријдат на жена што носи чевли со високи потпетици отколку ако носи патики.

Црвена облека

crveniiii

Ни ова не е ништо ново, ама ако треба да ве потсетиме – црвената боја ја зголемува машката наклонетост кон жените.

Црн фустан

lbdjahaodsa

За ова нема технички научен доказ, ама според Елизабет Хјуз, пет од пет мажи велат дека ќе погледнат жена што носи црн фустан. Едноставно, нели?

Маички и фустани без ракави

topovinamra

Ако мислевте дека долгите витки нозе се она што прво го забележуваат мажите, се лажете. Тоа се сепак женските раце.

Тесни фустани

bodyconhaljine

Покажете ги своите облини. Вашето тело не мора да е совршено, ама ако имате фигура како песочен часовник, не размислувајте дали да облечете тесен фустан или не.

 

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.