Како да го добиете изгледот на Меган Маркл за време на кралската свадба?

0

Минатата недела беше во знакот на кралската венчавка. Меган Маркл само ги потврди очекувањата за нејзиниот изглед на свадбата – таа изгледаше совршено.

Свежо, природно и прекрасно – Маркл покажа како треба да изгледа една принцеза.

За да добиете изглед сличен на Меган Маркл за време на кралската свадба, Dior препорачува да го нанесете новиот Dior on stage молив за очи, добро познатата Dior маскара, како и Dior Backatage палетата со сенки со топли и неутрални нијанси 001, која дава природен изглед на окото.

Diorbackstage face & body foundation, пудрата која дава совршена основа за нанесување на останатиот мејкап, палетата за контуринг, како и Dior сјајот за усни и дадоа на идната принцеза природен, ненаметлив, а спека совршен изглед.

Кои производи беа користени:

  • Dior Backstage Contour Palette
  • Dior Backstage Face and Body Foundation
  • Dior Backstage Eye Pallete 001
  • Dior Diorshow On Stage Liner – Matte Black
  • Dior Diorshow iconic mascara
  • Dior Lip Glow

Креирајте го повторно изгледот на Меган Маркл, со помош на мајкап линијата на Dior.

#dior #diormakeup

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.