Каде се најуникатните хотели во светот: Под вода!

0

Ако мислевте дека се сте виделе од хотели и нивните ѕвезди, почекаjте. Погледнете ги следните хотели кои воодушевуваат и се наоѓаат по вода. Туристите велат дека е уникатно чувство кое мора некогаш да се доживее.

За добро утро нема сонце, туку се ‘поздравувате’ со рибите и другите водни жители.

Resort World Sentosa – Сингапур

singapore-resort-world-sentosa-696x522

Удобни и луксузни соби во сингапурскиот подоводен хотел.

Utter Inn, Vasteras – Шведска

vasteras-sweden-utter-inn-696x522

Овој хотел нуди една соба која се наоѓа под вода. Сингл или двокреветна, изборот е ваш.

Planet Ocean Underwater Hotel – Ки Вест, Флорида

key-west-florida-planet-ocean-underwater-hotel-696x521

Хотелот се уште е во изградба, но направен e да привлекува корали.

Sea at Anantara Kihavah Villas – Малдиви

maldives-sea-at-anantara-kihavah-villas-696x522

Ова е хотел кој се наоѓа во Индискиот океан

Outlaw’s at Al Mahara – Дубаи

dubai-outlaws-at-al-mahara-at-jumeirah-burj-al-arab-696x522

Што велите за романтична вечера под вода? Да, Дубаи го може и тоа.

LIME Spa –Малдиви

maldives-lime-spa-at-per-aquum-huvafen-fushi-696x522

Масажа во смирениот амбиент на рибите

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.