Едноставни начини да си го организирате гардероберот

0

Колку често ви се случило да го отворите плакарот со алишта или фиоката со чорапи и да не можете да најдете нешто што ви треба?

Ова е позната ситуација за секој од нас. Затоа, имаме неколку предлози како подобро да се организирате.

Марамите врзете ги на закачалка295655-kgaufbqp7vbk8ppnzkni-650-87dad550d8-1478596021

Чевлите ставете ги во плакар поделен со картон – секој чевел во една дупка295755-ad-genius-ways-to-organize-your-closets-and-drawers-16-650-e522f6e310-1478596021

Градниците и гаќичките ставвајте ги во кутии наменети за нив, а потоа така ставете ги во фиока296705-26q4_elphm8-650-245b0c7ee4-1478596021

Кошулите и блузите ставајте ги на закачалка, а закачалките спојувајте ги една со друга лесно – до отворач од лимемка296555-poleznye-idej-chtoby-razlozhit-vse-po-polochkam-5-650-d93bff79b8-1478596021

Постелината ставете ја во навлаки за перници, а потоа во плакарот296855-2-650-e7c80c6323-1478596021

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.