Едноставни и генијални изуми за олеснување на животот

0

Изумите не мора секогаш да се темелат на идејата за промена на светот. Понекогаш е потребно само да се промени секојдневието и животот веднаш ќе стане полесен. Погледнете неколку изуми кои се едноставни,а генијални.

Качулката која се претвора во перница

649155-650-1452771574-inflatable-sleep-hoodie-hypnos-27

Од каде знаете кога ќе ви се приспие? Вака не мора да му ја мислите, каде и да сте ќе ви биде удобно дремењето.

Аларм за најголемите спанковци

649205-650-1452771574-carpet-alarm-clock-rug-ruggie-8

Овој аларм нема да престане да ѕвони се додека не станете и згазнете на него. Брилијантно!

Лампата-книга

648755-650-1452771574-0-32

Ова ќе ви помогне за вашето ноќно читање. Безжична лампа која ќе се запали со отворање на книгата, а ќе се изгасне во истиот момент штом ја затворите.

Патики кои менуваат боја

649305-650-1452771574-e-ink-display-custom-shoes-shiftwear-coverimage-1

Нема потреба да менувате обувки на секое. Патиките ќе се адаптираат на вас. Не им треба електрично полнење бидејќи тоа го прават со самото одење.

Кревет за вас и миленичето

648905-650-1452771574-caminha

Ваков кревет ќе ви овозможи совршен сон и вам, но и на вашето милениче.

Чаша која не остава траги на масата

648805-650-1452771574-3726360-1000-1447144796MTI4OTgzNTYwNjA5NjMzNTU0

Никогаш повеќе нема да ви треба подметнувач за чаши. Нејзиниот дизајн не дозволува капките да се слизнат надолу.

Сè во едно – количка за деца

648855-650-1452771574-baby-carriage-longboard-stroller-quinny-17

Чоколадни сендвич парчиња

649005-650-1452771574-sliced-chocolate-bourbon-japan-28

649055-650-1452771574-sliced-chocolate-bourbon-japan-3

Кој рече дека само кашкавалот треба да биде во сендвич форма: Погледнете ја оваа генијална идеја.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.