Девојки без паника: Овие 6 работи мажите не ги забележуваат за време на сексот

0

Жените знаат да се оптоваруваат со непотребни работи и тоа да им создава неудобност во сопствената кожа и несигурност. Посебно е нагласено тоа чувство кога станува збор за сексот. Се мислат дали ќе му се допадне изгледот на телото, дали се уште ќе го привлекува, дали ќе забележи некакви промени на телото и слично.

Сега е време да се опуштите, еве што не забележуваат тие:

1.Колку сте гласни

Во сексот сè е прифатливо освен тишина.

2.Како изгледаат градите за време на сексот

Додека вие се мислите каде прекинувачот за светло во текот на соблекувањето, тој веќе ужива во глетката.

3.Чудните гримаси кои ги правите

А го погледнавте неговото лице како изгледа, така?

4.Мозолчиња

Дури мозолчињата кои знаат да се појават на најчудните места, верувајте нема да ги забележи. Тој има една цел и еден поглед и тоа е тоа.

5.Пот

Потта е неизоставен дел од сексот. Зошто би се срамеле ако се испотите?

6.Влакна

Мажите не очекуваат совршенство при секој секс. Понекогаш најдобриот секс бил кога сосема неочекувано, во несовршено издание сте се сретнале и двајцата.

На крајот, важно е уживањето, а не изгледот.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.