Да ја дочекаме Новата година заедно во Охрид, во хотел „Тино“

0

Уште неколку дена и завршува месецот кој е најава за празничниот период што следи. Декември, месец во кој сè е осветлено, убаво и во духот на Нова Година и Божиќ.

За многумина, долгоочекуваниот бидејќи е време на нова надеж, добри желби и искрени честитки за нови почетоци.

ohridsnow

Затоа, сега е идеален момент да го испланирате, за да можете да уживате до крај и да го почувствувате во целост празничниот дух.

Дестинацијата која ќе ја одберете оваа зима, нека биде покрај вода – наш предлог е Охрид, местото кое живее во лето, но е одлична идеја за зима.

collage__1480073882_79-125-248-126

Хотел “Тино“ од Охрид има одлична понуда за двете локации, романтичната во Свети Стефан и урбаната во центарот на градот, веднаш до крајбрежјето на Охридското езеро.

Одлични дводневни, тридневни четиридневни аранжмани со ноќевање на база на полупансион. Што е уште поважно, во цената е вклучен дочекот на Нова година на 31.12, како и специјална Гала вечера организирана во ваша чест на 01.01.2017!

14731561__1480082405_79-125-248-126

Не чекајте, одберете го местото кое ви одговара повеќе – хотел „Тино“ Свети Стефан или „Тино“ во центарот на Охрид.

Резервирајте сега на:

Хотел„Тино“ Свети Стефан – 046/209 – 340

Е-меил: tino_svstefan@t.mk

Хотел „Тино“ Центар – 046/230 – 450

Е-меил: hoteltino@t.mk.

Храната и музиката ќе бидат по ваш вкус и интерес. Да ја дочекаме Новата година заедно во Охрид.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.