Дофеин – ново име на македонска музичка сцена(ВИДЕО)

0

Дофеин е ново име на македонска музичка сцена. Тој деновиве ја промовира својата прва песна, „Мир“. Задмаската, која е заштитен знак на овој изведувач, вели, нестоичовек, туку идеја.

„Дофеин не мора да е маж. Дофеин може да е жена која има што да порача преку својата музика. Не сакав песната да ја врзе за едно лице, напротив, идејата е мојата музика, песната што ја промовирам сега и  сите песни што ќе ги промовирам во иднина, да зборуваат сами за себе, да пренесат порака, да креираат енергија и емоции. Дофеин може да е секој од нас,“ вели тој.

Момчето со македонско потекло, кое долги години живее и работи во странство, деновиве ја сими македонско-англиската песна „Мир“. Песната ја продуцијата Дулелуд, а зад синглот се потпишува Paragon Record Label. Песната од вчера е достапна на ситесветскимузичкиплатформи, Spotify, iTunes и други.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.