Црниот лебед – јахтата за која сонуваат милионерите

0

Црниот лебед е новата јахта која е мастер дело на турскиот дизајнер Тимур Бозге. Кога ќе ја погледенете имате впечаток дека доаѓа дирекно од шпионските филмови.

Ова е сè само не е обична јахта. Долга е 60 метри и има аеродинамичен изглед на стрела. Има две тераси со стаклени огради кои овозможуваат комплетно уживање со поглед кон океанот, додека платформата за хеликотер е позиционирана на најгорниот дел од палубата.

Во внатрешноста, гостите можат да уживаат во лускуз каде се наоѓа и внатрешен базен. Има мастер апартман, кој е една од шесте кабини за гости кои каде преовладуваат земјени тонови на мебелот и ентериерот.

Oваа црна убавица е направена од алуминиум, додека структурата на трупот е од зајакнат челик.

Опремена е со 4 мотори кои имаа вкупна сила од 23,172 KS. Капацитетот на резервоарот за гориво е 183 000 литри.

А ова мастер дело изгледа вака:

luksuz-jahta-nautika-dizajn-black-swan (3) luksuz-jahta-nautika-dizajn-black-swan (1) luksuz-jahta-nautika-dizajn-black-swan (6) luksuz-jahta-nautika-dizajn-black-swan (4) luksuz-jahta-nautika-dizajn-black-swan (2)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.