13 причини зошто не треба да ги оставате децата со татковците сами дома

0

Не е тајна дека мајките и татковците имаат различни техники на чување и забава кога станува збор за децата. Додека мајките се грижат да биде најадено, наспано, избањато во соодветно време, се чини дека татковците знаат добро да се забавуваат со сопствените деца.

Што треба да знаат мајките? Дека не треба да им оставаат премногу обврски. Колку што можат да ги завршат главните работи, а останатото да има остане на нив.

Зошто? Еве неколку ситуации кои сликовито го прикажуваат одговорот на ова прашање.

Супер забавна игра за тато

Којзнае дали е доволно пенава за бањање?

Кога се бањам со тато можам да бидам кој сакам – може дедо Мраз денеска?

Шшшш, пирамида правам

Секој во својата игротека

Кој е најдобриот учител по возење? Татооооо….

Деца, тато ќе ‘дремне’, вие чувајте куќа

Вистински одмор изгледа вака

Добро е кога ги држиш работите под конец

Не се сеќавам која страна каде се ставаше…

Кој рече дека за фризура треба стегач или ластик

Или пак, фризер

Следниот пат ќе патувам без ‘багаж’

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.