10 телефони со најдобра камера во 2019

0

Живееме во ера на смарт телефони, со толку добри камери што речиси ги засенуваат и професионалните апарати и со сигурност ни го олеснуваат секојдневието. Технологијата постојано напредува и не изненадува, а мобилните телефони се веќе неопходен дел од нашето функционирање.

Затоа, од особена важност е и изборот на модел на телефон, а во прилог можете да погледнете листа на 10 телефони со најдобра камера во моментов според Creative Bloq – почнувајќи од “најслабиот играч”.

10. Honor View 20

9. Motorola Moto G6 


8. Wileyfox Swift 2 Plus 

7. Samsung Galaxy S8 

6. Google Pixel 2

5. iPhone 8 

4. iPhone XS 

3. Samsung Galaxy S10 Plus

2. Huawei P30 Pro

1. Google Pixel 3

Извор: creativebloq.com

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.