10 идеи за венчаници директно од модните писти

0

Пронаоѓањето на соодветна венчаница може да е вистински стрес за идните невести.

Венчалниот фустан е работа број еден за која се фаќаат сите идни невести штом предтходно го кажат судбоносното ДА на својот сакан.
Од тој миг па понатаму, избирањето на фустанот станува главна опсесија се до моментот на венчавката.
Тешко, зар не?
Невестите се секогаш во мода, а исто така и нивниот изглед. Но, од друга страна секоја сеозна модата за венчаници се менува иако се задржува нивниот раскошен и чист изглед.

За идните невести подготвивме галерија со идеи и инспирација кои штотуку беа претставени на недоамнешните модни случувања.
Ги одбравме нашите омилени бели фустани и решивме да ви ја ослесниме работата и стимулираме потрагата по венчаницата од вашиот сон.

Од колекциите за пролет/лето 2016 година ќе ги видите венчаниците на модните куќи Dior, Celine, Jenny Pacham, Issa, Proenza Schouler, Amanda Wakeley.
Овие модели се комплетно нов тренд на венчаници што сигурно ќе ве изненади.

zenski-magazin-10-ideja-za-izbor-vencanice(1)
zenski-magazin-10-ideja-za-izbor-vencanice(2)
zenski-magazin-10-ideja-za-izbor-vencanice(3)
zenski-magazin-10-ideja-za-izbor-vencanice(4)
zenski-magazin-10-ideja-za-izbor-vencanice(5)
zenski-magazin-10-ideja-za-izbor-vencanice(6)
zenski-magazin-10-ideja-za-izbor-vencanice(7)
zenski-magazin-10-ideja-za-izbor-vencanice(8)
zenski-magazin-10-ideja-za-izbor-vencanice(9)
zenski-magazin-10-ideja-za-izbor-vencanice(99)
 При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.