10 чекори до успехот од Вил Смит

0

Познатиот актер, текстописец, продуцент, и рапер-Вил Смит ги откри најважните совети кои му помогнале да дојде таму каде што е денес.

Неговите совети за успех ги објави Иан Кармајкл.

1.Не слушајте ги ситните души

2.Таму каде што сте моментално, не значи дека таму треба и да останете

3.Направете избор

4.Нека биде со цел вашето постоење

5.Бидете големи

6.Не се штедете

7.Не се исцрпувајте и не одете преку своите можности

8.Работете на своите вештини

9.Стравот нека ве мотивира

10.Бидете неверојатни во она што го правите

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.