Еstee Lauder Double Wear Light – нова димензија во совршениот изглед

0

Дали сакате пудра која ќе го направи лицето совршено и ќе трaе во текот на целиот ден?

Секоја современа жена чиј ден е преполн со обврски има потреба да стави совршенство на своето лице.

Double Wear Light дава нова димензија на матираност на лицето, 24 часа , без видлива промена.

Докажано функционира во услови на зголемена влажност, можете слободно да ја носите додека вежбате, се движите, односно е отпорна на вода.

Визуелно ги намалува длабоките пори и несовршеностите на лицето. Во својот состав содржи хијалуронска киселина која помага кожата да се чувствува поудобно и помага во контролата на маснотијата на лицето, која неминовно се појавува во текот на денот.

На кожата и дава свеж изглед, има средна покривност, а што е најважно дава совршено природен изглед на лицето.

Еstee Lauder Double Wear Light ја чувствува потребата на Вашата кожа и на тој начин го добивате тоа што го барате.

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.